Συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας Δήμου Εορδαίας 2023
To Τμήμα Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων και το Εργαστήριο Ψηφιακών Μέσων και Στρατηγικής Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας συμμετείχαν για 2 ημέρες, στις 20 και 21 Σεπτεμβρίου 2023, στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας του Δήμου Εορδαίας. Στο σταντ μας, παρουσιάσαμε τις εφαρμογές μικτής, εικονικής και επαυξημένης πραγματικότητας «Θησαυροί στα ορεινά της Δυτικής Μακεδονίας» και «Εικονικός Ξεναγός». Το κοινό είχε την ευκαιρία να περιηγηθεί εικονικά στην Πρέσπα και στο Πισοδέρι.
Το σταντ υποστήριξαν οι προπτυχιακές φοιτήτριες του Τμήματός μας, Μαρία Βαρνιτσιώτη και Μαρία Τιλαβερίδου, και η Δρ. Αναστασία Γιαννακοπούλου, Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματος.
Προηγούμενο
Ανακοίνωση προς τους/τις πρωτοετείς φοιτητές/τριες σχετικά με την υποβολή αιτήσεων και δικαιολογητικών για τη χορήγηση δωρεάν σίτισης, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024
Επόμενο
Συνδιοργάνωση Έκθεσης «Μνήμη – Ταυτότητα – Προοπτική, Καρναβάλι Καστοριάς (Ραγκουτσάρια)»
Δείτε επίσης
Ολοκληρώθηκε με θετικό πρόσημο η Εκπαιδευτική Επίσκεψη διάρκειας μιας εβδομάδας ομάδας καθηγητών Πανεπιστημίων του εξωτερικού στο Τμήμα Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ DigiFLEd. Οι καθηγητές εκπροσωπούσαν εννέα Πανεπιστήμια από την Ουκρανία, την …
Έρευνα για τις Αναγνωστικές Συνήθειες της Gen-Z: Τα Βιβλία και η Σχέση των Νέων με την Ανάγνωση – 3ο Φεστιβάλ Βιβλίου Χανίων
Έρευνα για τις Αναγνωστικές Συνήθειες της Gen-Z: Τα Βιβλία και η Σχέση των Νέων με την Ανάγνωση Μία πρώτη εικόνα σχετικά με τα αποτελέσματα μιας μεγάλης έρευνας που αφορά τις αναγνωστικές συνήθειες των νέων της γενιάς Gen-Z (γεννημένοι μεταξύ 1995 και …